המדריך המלא לקבלת הלוואה לעסק בתנאים מועדפים

חברת איתן פתרונות אשראי שמחה להעמיד לרשותכם מדריך מקיף, הכולל עצות וטיפים רבים בדרככם לגיוס הלוואה לעסק.

בין אם אתם בעלי עסק ותיק, קטן, בינוני או גדול ובין אם אתם יזמים העושים את צעדכם הראשון לקראת מימוש החלום ופתיחת העסק – סביר שבשלב כלשהו תזדקקו להלוואה, ואם אתם קוראים שורות אלה, כנראה שהעת הזו הגיעה.

מדוע רצוי לקחת הלוואה גם כאשר יש הון עצמי

עסקים ותיקים מוצאים את עצמם במצוקת מזומנים, שעשויה במצבים מסוימים להביא לנטילת הלוואות יקרות, הוצאת שם רע לעסק בקרב ספקים, ובמקרה הגרוע – לקריסת העסק. במצבים אלה, מומלץ תמיד שיהיה הון עצמי הזמין להצלת העסק.

גם יזמים צעירים החולמים להקים עסק, עשויים לעשות את הטעות ולהשתמש במלוא ההון העצמי שצברו. בסביבה העסקית אין לדעת מה יוליד יום, ותמיד עשוי בעל העסק להידרש להזרמת סכום לרכישת סחורה, תשלום דחוף וכד' במקרים אלה הון עצמי הוא גלגל הצלה רב ערך, לעומת הלוואות שאישורן עשוי לקחת זמן רב.

האם לפנות לגורם חיצוני המתמחה בסיוע בהשגת הלוואה או לפנות באופן עצמאי

אנו חיים בעידן בו המידע זמין בקלות לכל דורש. לעיתים זמינות זו מתעתעת ויוצרת את התחושה שניתן ללמוד וליישם כל דבר.

אכן, ניתן ליישם וללמוד מהמידע הזמין באינטרנט, במידעונים שונים, בספרות מקצועית ובפרסומי בנקים וגופים פיננסיים.

יזמים או בעלי עסקים, אשר אינם מוגבלים בזמן ונכונים לעבור כברת דרך הכוללת סריקת האפשרויות למימון ואופן יישומן, מוזמנים לפנות באופן עצמאי לגופים השונים ולהגיש בקשה להלוואה.
אך לרוב, מרבית היזמים ובעלי העסקים עסוקים בהקמת וניהול העסק, ואינם פנויים להתעסקות מול בנקים, גופי מימון וכד'.

יותר מזה, לרוב, ליזמים ולבעלי העסקים חסרים ידע והבנה באפשרויות הקיימות להלוואה, באספקטים המימונים המורכבים ובהתנהלות מול הגופים המממנים.

על כן, גם כאשר עסקים מחליטים לגייס את ההון באופן עצמאי באמצעות הלוואות, הם מוצאים את עצמם זוכים לתנאים נחותים באופן משמעותי, מאלה שחברת אשראי מקצועית הייתה משיגה עבורם.

הגדרת הצורך

כאשר יזם או בעל עסק מעוניינים בנטילת הלוואה, עליהם להגדיר באופן מדויק את הצורך, כלומר, למה ישמש הסכום הניתן במסגרת ההלוואה.

האם מדובר בהון לרכישת מלאי, הון חוזר לעסק הסובל מפער תזרימי, הרחבת עסק קיים וכד'.

בהמשך, חובה להגדיר את הסכום, בהתאם לתוכנית עסקית נהירה ומדויקת. תכנית זו תידרש בהמשך על ידי הגוף המלווה, שיבחן את הכדאיות.
פנו אלינו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


הכנת תוכנית עסקית

תכנית עסקית משרתת את העסק בשני אופנים:

 1. בעל העסק ושותפיו העסקיים מיישרים קו ומביטים בעיניים אובייקטיביות בחזון העסק, בסביבה התחרותית, ביעדים, באסטרטגיות ובטקטיקות למימושן. הדו"ח מאפשר קבלת החלטות ובחינה של כדאיות המיזם על אפיקיו השונים.
 2. גורמים חיצוניים לעסק יוכלו לבחון את רצינותו, להעריך את הצלחת המיזם ולקבל בהתאם החלטות באשר להשקעה, מתן אשראי, הלוואות וכד'.

מכאן שיש חשיבות קריטית להפקת תכנית עסקית מקצועית ומהימנה הכוללת: תמצית מנהלים, פירוט אודות המוצרים, שולי הרווח ועלויות, סקירת השוק, היקפו, המתחרים הישירים והעקיפים, מאפייני קהל היעד, האווירה העסקית, מטרות ויעדים שיווקיים, ניתוח חוזקות, הזדמנויות וחולשות (SWOT), מדיניות מחירים, תכנית מכירה, תכנית מקיפה לתפעול, כוח אדם, הנהלה, תכנית השקעה סדורה הכוללת הוצאות תפעול, ציוד ומלאי נדרש, דוח שימושים ומקורות ובנוסף תוכנית פיננסית מפורטת – הנחות יסוד, דו"ח רווח והפסד, תזרים מזומנים ונקודת איזון.

ככל שהתוכנית העסקית תהיה מקיפה, מהימנה ומדויקת, כך יעלה חוסנו של העסק ויכולתו להרשים ולשכנע משקיעים ומלווים פוטנציאלים.

חברת איתן פתרונות אשראי, מציעה בין יתר שירותיה, שירות של כתיבת תוכנית עסקית.

אם אתם נזקקים ליצירת תוכנית עסקית מקצועית, נשמח לייעץ ללא כל התחייבות – 08-8662900.

סקירת ערוצי ההלוואה האפשריים ובחירת האפשרות הנכונה ביותר

קיימות חלופות רבות למימון הקמתו של עסק חדש או השקעה בעסק קיים:

 • הלוואה בנקאית – הבנקים מעמידים הלוואות לעסקים, אך דרישתם לבטוחות שמרנית יותר ולרוב ההלוואה תפגע באובליגו הבנקאי.
 • הלוואה בערבות המדינה – הלוואה נוחה המיועדת במיוחד לעסקים, כך שהיקף הביטחונות הנדרש, הריבית וההחזרים מוצעים בתנאים מיטביים.
 • הלוואה באמצעות קרנות ייעודיות – קרנות רבות הוקמו במטרה לעודד עסקים מסוגים שונים (בפריפריה, בבעלות עולים חדשים, בתחומים נדרשים וכד'). אם העסק עונה על תנאים מסוימים הנדרשים על ידי אחת הקרנות, ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואה בתנאים נוחים במיוחד.
 • הלוואה חוץ בנקאית – גופים רבים, כגון בתי הלוואות, חברות ביטוח וכד', מציעות הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים מקלים יותר מהתנאים אותם דורש הבנק. לרוב הריבית והעמלה, יהיו גובהים יותר מהחלופה של הלוואה באמצעות הבנק, אך לא תמיד.

בבואכם לקחת הלוואה, יש לבחון לעומק את כל החלופות האפשריות במספר פרמטרים:

  • עמידה בתנאים לקבלת ההלוואה – התנאים הבסיסיים שיידרשו לרוב, הם העמדת בטוחות מסוימות כגון ערבים, סכום כסף, בטחונות מטריאליים. לתנאים אלה עשויות להתווסף דרישות כגון: עמידה בקריטריונים מסוימים (במידה ומדובר בהלוואה באמצעות קרן ייעודית), קיום קו אשראי ועוד.
  • תקרת ההלוואה – האם תוכלו לקבל מהגוף את מלוא הסכום הנדרש לכם, אם לא, האם תוכלו לאחר קבלת ההלוואה לפנות לגוף מקביל ולגייס ממנו את היתרה הדרושה.
  • תנאי ההחזר – מהם תנאי החזר ההלוואה? האם תוכלו לעמוד בפריסת ההחזר בהתאם לתוכנית העסקית? האם קיימות חלופות טובות יותר? האם ניתנת תקופת גרייס?
  • ריבית ועמלה – יש להשוות את הריביות והעמלה (במידה ויש), על מנת למצוא את החלופה המשתלמת ביותר.

עסקים רבים יכולים לקחת הלוואות באופן עצמאי, אך תמיד מומלץ, לערב גורם מיומן המתמחה במימון עסקים וגיוס אשראי, על מנת שימקסם את התנאים ויבטיח לחברה את העסקה הטובה ביותר עבורה.
אם אתם עומדים בפני גיוס הון לעסק, צרו עמנו קשר עכשיו לייעוץ ללא כל התחייבות 08-8662900.

הגשת הבקשה ועמידה בתנאים

בחירת הגורם המלווה היא רק ההתחלה בדרך לקבלת ההלוואה המיוחלת.

כעת, נידרש העסק למלא אחר הדרישות שמעמיד הגוף המלווה.

בין הדרישות הנפוצות:

   • עריכת תוכנית עסקית מהימנה המשקפת את סיכויי ההצלחה של המיזם ושרידותו של העסק.
   • קיום פגישות עם הגוף המלווה. לפגישות אלה חשיבות מכרעת, ולעיתים היעדר ידיעה וחוסר מוכנות, עשויות להקטין את הסכום שיועמד ללווה, לפגוע בתנאי ההלוואה, להביא לדרישת בטוחות מחמירה יותר ואף, במקרים מסוימים, להביא לסירוב. בטרם תפגשו עם הגורמים בגוף המלווה, יש לחקור ולהתכונן לעומק לפגישה.
   • הגשת כל המסמכים הדרושים והעמדת הבטוחות.

בשלב זה, בו העסק מתדפק על דלתות הגוף המלווה, חשוב לבסס את האמון בעסק וביזמים שמאחוריו.

אם אתם ניצבים בפני פגישה עם גוף מלווה, אם אתם מתעתדים לקחת הלוואה, צרו עמנו קשר ונשמח להעמיד לשירותכם מערך מקצועי שימקסם את התוצאה ויבטיח את השגת ההלוואה.
לשיחת ייעוץ חינם וללא כל התחייבות צרו קשר עכשיו 08-8662900.

 

צרו עימנו קשר עכשיו ונשמח לסייע בייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא כל התחייבות